Kartoniarka o wysokiej wydajności do zastosowań farmaceutycznych

Wiele produktów farmaceutycznych jest pakowanych w pudełeczka pełniące funkcje ochronne i dekoracyjne. Użycie zautomatyzowanej kartoniarki pionowej może zwiększyć wydajność pakowania poprzez sprawne pobieranie wykrojów kartonowych, a następnie składanie i sklejanie pudełek w celu włożenia produktu od góry i zamknięcia z przekazaniem do pakowania końcowego. Wszechstronne maszyny mogące pracować z dużą liczbą rodzajów pudełek oferują jeszcze więcej korzyści, zwłaszcza przy produkcji na dużą skalę.

Kartoniarka farmaceutyczna o wysokiej prędkości i wszechstronności

Kartoniarka VC 5 firmy IWK to kartoniarka pionowa o wysokiej prędkości oferująca składanie i pakowanie do 120 pudełek na minutę. Jest ona przeznaczona do pracy z wieloma różnymi produktami farmaceutycznymi.

W celu większej uniwersalności maszynę VC 5 wyposażono w rozwiązania znacznie przyspieszające zmianę formatu pudełek. Są to na przykład centralna regulacja wysokości transportowej i łatwe w wymianie kosze na kartony, a ich zastosowanie pozwoliło zmniejszyć przestoje wynikające z przejścia na inny produkt.

Zastosowanie w kartoniarce VC 5 głównego napędu realizowanego przez serwonapędy pozwoliło zmniejszyć zapotrzebowania konserwacyjne i uzyskać większą niezawodność. Wpłynęło to pozytywnie również na zużycie energii i pozwoliło obniżyć poziom generowanego hałasu i drgań.

Dotykowy panel operatorski o łatwym wyborze funkcji pomaga w monitorowaniu pracy i ułatwia przejście na inny produkt. Cała maszyna została zaprojektowana w sposób ergonomiczny, co przejawia się w ułatwionym dostępie i usprawnieniu czyszczenia.

Jednostka bazowa ma 40 nośników i stanowisk kartonów, jednakże dzięki modułowej konstrukcji można dodać elementy rozszerzające oraz wiele opcji dla zautomatyzowania załadunku produktów i wkładania etykiet.

Uniwersalność kartoniarki VC 5 pozwala na kartonowanie wielu różnych rodzajów produktów, w tym tubek, opakowań blistrowych, fiolek, ampułek, kaniul, saszetek, butelek i torebek.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Wszechstronna kartoniarka o wysokiej prędkości do szerokiej gamy produktów farmaceutycznych
  • Zastosowanie serwonapędów poprawia niezawodność i wymaga mniej czynności konserwacyjnych
  • Sterowanie za pomocą ekranu dotykowego, centralna regulacja wysokości oraz mocowane na kliknięcie kosze na kartony oznaczają szybkie przejście na inny produkt
  • Pracuje z użyciem wszystkich rodzajów wykrojów kartonowych zgodnych z DIN 53121 oraz wykrojów pokrytych klejem wg DIN 55222
  • Ergonomiczna konstrukcja przejawiająca się w łatwym dostępie, czyszczeniu i konserwacji

Firma IWK (http://www.iwk.de/), to wiodący producent urządzeń dla przemysłu farmaceutycznego i kosmetycznego. Oferuje wysokiej jakości napełniarki tub, podajniki tub, kartoniarki.