Kartoniarka do produktów branży farmaceutycznej i kosmetycznej

Duża liczba produktów farmaceutycznych i kosmetycznych jest pakowana w pudełka kartonowe służące do celów ochronnych i do umieszczenia oznakowania. W przypadku linii produkcyjnych o średniej skali użycie zautomatyzowanej kartoniarki pozwoli zwiększyć wydajność i dokładność pakowania poprzez pobieranie wykrojów kartonowych, a następnie składanie i sklejanie ich w celu włożenia produktu od boku i zamknięcia z przekazaniem do pakowania końcowego i to z prędkością dopasowaną do wielkości produkcji danej linii. Modułowe systemy kartonowania pozwalają na zwiększenie przydatności oraz dostosowanie do zapotrzebowania producentów.

Automatyczna kartoniarka do produkcji w średniej skali z szerokim wyborem opcjonalnych modułów dodatkowych

Seria kartoniarek SC5/SI5 produkowana przez firmę IWK to zautomatyzowane kartoniarki do umieszczenia w liniach produkcyjnych o średniej skali, zdolne do pakowania do 200 (SC5) lub 100 kartonów na minutę (SI5).

Obydwa modele są wykonane identycznie, różnią się jedynie tym, że model SC5 pracuje w cyklu ciągłym, natomiast SI5 w cyklu przerywanym.

Kartoniarki SC5/SI5 zaprojektowano specjalnie do zastosowania w branży farmaceutycznej i kosmetycznej. Cechują się one całkowicie modułową budową, dzięki której maszyny można skompletować dokładnie według wymagań danej produkcji. Cechują się one także krótkim formatem przestrzennym o małym zapotrzebowaniu na miejsce. Da się je umieścić w prawie każdej lokalizacji, również w tych, w których każde wolne miejsce jest na wagę złota.

Kluczową cecha jest zmniejszenie do minimum przestojów przy zmianie produkcji. Maszyny serii SC5/SI5 cechują się szybkim i łatwym przestawieniem produkcji na inny produkt, wymagają do tego minimum narzędzi. Natomiast konstrukcja o w pełni ułatwionym dostępie oznacza, że operatorzy mogą bez żadnych trudności dokonać przestawienia. Oznacza to także łatwość i prostotę czyszczenia oraz konserwacji urządzeń.

Dzięki modułowej budowie dostępna jest duża liczba opcji, w tym takich jak automatyczne podawanie broszur, różne opcje podawania produktu, nadruk kodu, odczyt kodu oraz weryfikacja obecności broszury, różne systemy zamykania oraz kontrole jakości.

Zastosowanie w kartoniarkach SC5/SI5 głównego napędu realizowanego przez serwonapędy pozwoliło zmniejszyć zapotrzebowania konserwacyjne i uzyskać większą niezawodność. Wpłynęło to pozytywnie również na zużycie energii i pozwoliło obniżyć poziom generowanego hałasu i drgań. Ponadto dostępny jest serwis zdalny z pełną diagnostyką i usuwaniem błędów – bez potrzeby wysyłania technika serwisu.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Zaprojektowane specjalnie do zastosowań farmaceutycznych i kosmetycznych
  • Pełna gama opcji pozwalająca dostosować zamawiane urządzenie do zapotrzebowania
  • Technologia serwonapędów i zdalny serwis wydłużają czas nieprzerwanej pracy i obniżają wymogi dla utrzymania
  • Dostępne systemy identyfikacji produktów, kontroli jakości oraz pełnego śledzenia produktów
  • Pracuje z użyciem wszystkich rodzajów wykrojów kartonowych zgodnych z DIN 53121 oraz wykrojów pokrytych klejem wg DIN 55222

Firma IWK (http://www.iwk.de/), to wiodący producent urządzeń dla przemysłu farmaceutycznego i kosmetycznego. Oferuje wysokiej jakości napełniarki tub, podajniki tub, kartoniarki.