Kapslowarka wielogłowicowa

Do realizacji zamykania butelek o pojemności do 2,5 dm3 w niezależnym etapie wymagana jest solidna i wszechstronna maszyna o wysokiej wydajności i precyzji. Stosowane w branżach napojów i produktów chemicznych kapslowarki butelek muszą cechować się niezawodnością i szybkością oraz zdolnością do obsługi różnych rodzajów zakrętek i kapsli.

Całkowicie zautomatyzowana kapslowarka butelek o poj. do 2,5 dm3

Gama kapslowarek Multi-Head Capping firmy EFM oferuje maksymalną wszechstronność połączoną z imponującymi osiągami. Są one wykonane całkowicie ze stali nierdzewnej i wyposażone w sterownik PLC Siemens oraz sterowanie za pomocą ekranu dotykowego. Dzięki zastosowaniu standardowych podzespołów od producentów z górnej półki zwiększa trwałość użytkową oraz skraca czasy przestojów na konserwację. Sortownik zakrętek z podawaniem grawitacyjnym i magnetyczna głowica dokręcająca gwarantują wysoki poziom niezawodności.

Wszechstronność maszyn EFM z serii kapslowarek wielogłowicowych podkreśla możliwość pracy z szerokim wyborem zakrętek i korków wciskanych, nakładanych, zakrętek bezciśnieniowych twist-off oraz zamknięć z zabezpieczeniem Pilfer Proof oraz dostępność wariantów o wydajności od 4000 nawet do 9000 butelek na godzinę w przypadku urządzenia o 8 głowicach.

Dodatkowo można wybrać zwiększające elastyczność opcje takie jak ślimakowy podajnik, drugi sortownik zamknięć dla szybszego przejścia na inny produkt, weryfikację momentu dokręcenia oraz system wykrywania i odrzucania dla pełnej kontroli przebiegu kapslowania. Urządzenia mogą być też objęte pakietem opcjonalnego zdalnego wsparcia producenta.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Gotowość do pracy z wieloma rodzajami korków i zamknięć
  • Możliwość skonfigurowania do pracy z szybkim przejściem na kolejny produkt
  • Wydajność do 9000 butelek na godzinę
  • Wysokiej jakości podzespoły standardowe marek Siemens, Festo, Stick i innych dla trwałości i wysokich parametrów produkcji
  • Opcjonalny pakiet zdalnego wsparcia producenta dla spokoju ducha

 

EFM (http://www.efmbv.nl) is a Dutch manufacturer with a short delivery time for fully automated, small to medium speed, filling and capping machines.