Kapslowarka jednogłowicowa

Do indywidualnego zamykania butelek o pojemności do 30 litrów w produkcji na mniejszą skalę wymagana jest solidna i wszechstronna maszyna o wysokiej wydajności i precyzji. Stosowane w branżach napojów i produktów chemicznych kapslowarki butelek muszą cechować się niezawodnością i szybkością oraz zdolnością do obsługi różnych rodzajów zakrętek i kapsli.

Elastyczna kapslowarka jednogłowicowa do produkcji na małą skalę

Gama kapslowarek jednogłowicowych firmy EFM dla linii produkcji na mniejszą skalę oferuje maksymalną wszechstronność połączoną z imponującymi osiągami. Są one wykonane całkowicie ze stali nierdzewnej i wyposażone w sterownik PLC Siemens oraz sterowanie za pomocą ekranu dotykowego. Dzięki zastosowaniu standardowych podzespołów od producentów z górnej półki zwiększa trwałość użytkową oraz skraca czasy przestojów na konserwację. Sortownik zakrętek z podawaniem grawitacyjnym i magnetyczna głowica dokręcająca gwarantują wysoki poziom niezawodności.

Wszechstronność maszyn EFM z serii kapslowarek jednogłowicowych podkreśla możliwość pracy z szerokim wyborem zakrętek i korków wciskanych, nakładanych, zakrętek bezciśnieniowych twist-off oraz zamknięć z zabezpieczeniem Pilfer Proof. Dostępne są warianty standardowy obsługujący do 2200 butelek na godzinę oraz serwosterowany o wydajności do 2600 butelek na godzinę.

Maszyna w standardzie jest wyposażona w pozycjoner z kołem gwiazdowym i oferuje napełnianie butelek o pojemności do 2,5 litra. Jednakże wybranie opcji z bramką pozwoli napełniać większe pojemniki, od 5 do 30 litrów.

Wśród innych opcji dostępne jest dokręcanie z wysokim momentem, weryfikacja momentu dokręcenia oraz system wykrywania i odrzucania dla pełnej kontroli przebiegu kapslowania. Urządzenia mogą być też objęte pakietem opcjonalnego zdalnego wsparcia producenta.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Gotowość do pracy z wieloma rodzajami korków i zamknięć
  • Wydajność do 2600 butelek na godzinę w wersji z serwonapędem
  • Wysokiej jakości podzespoły standardowe marek Siemens, Festo, Stick i innych dla trwałości i wysokich parametrów produkcji
  • Opcjonalny pakiet zdalnego wsparcia producenta dla spokoju ducha

 

EFM (http://www.efmbv.nl) is a Dutch manufacturer with a short delivery time for fully automated, small to medium speed, filling and capping machines.

Nazwa pliku Rodzaj pliku Rozmiar pliku
EFM Single head capper.pdf application/pdf 0.12 MB