Kalcynator fluidyzacyjny

Na jakość produktów gipsowych do tynkowania znaczny wpływ ma jakość przebiegu stosowanego procesu kalcynacji. Produkcja podstawowych i wielofazowych produktów tynkarskich wymaga precyzyjnie regulowanego procesu wysokotemperaturowego realizowanego za pomocą dedykowanych urządzeń.

Wydajna kalcynacja wysokotemperaturowa w procesie produkcji tynków

Kalcynator fluidyzacyjny firmy Clausius Peters to wysokowydajny i niezawodny kalcynator do wytwarzania tynków prostych i wielofazowych na bazie gipsu. Urządzenie wykorzystuje jeden lub wiele etapów cyklonów do zawieszenia surowców w celu przetwarzania w temperaturach dochodzących do 500°C. Zastosowanie cyklonów pozwala na wyeliminowanie wszelkich wewnętrznych części ruchomych i zapewnia niezawodną pracę przy minimum czynności konserwacyjnych nawet przy wysokich temperaturach pracy. Prowadzenie kalcynacji w warunkach wysokiej temperatury zapewnia kontrolowane tworzenie określonych faz takich jak anhydryt i anhydryt II, które są niezbędne do wytwarzania tynków gipsowych o krótkim czasie wiązania. Proces jest prowadzony z wysoką efektywnością dzięki ciągłej recyrkulacji gorących gazów i ponownemu wykorzystaniu w procesie ciepła, które w przeciwnym razie byłoby tracone.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Zaprojektowany do połączenia z młynami EM firmy Claudius Peters
  • Poprawa wydajności instalacji dzięki wykorzystaniu w kalcynatorze recyrkulacji gorących gazów wylotowych
  • Brak ruchomych części wewnętrznych
  • Ściśle kontrolowana kalcynacja w temperaturze 500°C
  • Pozwala uzyskiwać tynki wielofazowe

Claudius Peters Group GmbH (http://www.claudiuspeters.com/), z główną siedzibą w Buxtehude posiada lokalne biura w obu Amerykach, Europie, Chinach i na dalekim Wschodzie.

Znane na całym świecie przenośniki pneumatyczne, silosy, chłodnice klinkierowe, młyny mielące oraz systemy pakujące są synonimem rzetelności i wysokiej jakości urządzeń. Maszyny i systemy te mają szerokie zastosowanie w przemyśle chemicznym, metalowym, metalurgicznym. Najczęstszymi zakładami, które wybierają urządzenia firmy Claudius Peters są: cementownie, elektrownie węglowe, zakłady przemysłu gipsowego i aluminiowego.