Instalacja odparowywania do odzysku ekstraktów

Wykonywane na zamówienie instalacje odparowania wykorzystujące najnowocześniejsze osiągnięcia w dziedzinie wyparek płytowych mogą poprawić wydajność oraz ograniczyć koszty zatężania ekstraktów dla przemysłów spożywczego, farmaceutycznego lub chemicznego.

Produkcyjna instalacja odparowania do zatężania szerokiej gamy ekstraktów naturalnych

Instalacje odparowania firmy Devex są oferowane w formie projektowanych pod zamówienie rozwiązań dopasowywanych do indywidualnych potrzeb i wymagań produkcyjnych klienta.

Szeroki zakres opcji i możliwości obejmuje wyparki płytowe, wyparki rurowe, wyparki działające na zasadzie rozprężania i urządzenia do wysokiego zatężania. W celu zmniejszenia kosztów eksploatacji można zastosować ekonomiczne systemy zatężania wieloetapowego.

Instalacje odparowania Devex mogą działać jako system samodzielny, jednakże najczęściej są one stosowane jako część linii ekstrakcji, zatężania i suszenia próżniowego do celów produkcji.

Nadają się one do stosowania w procesach produkcji szerokiej gamy koncentratów, w tym kawy, herbaty oraz koncentratów owoców, warzyw, ziół i roślin leczniczych.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Prawdziwie projektowane według indywidualnych potrzeb rozwiązanie
  • Niska wysokość zabudowy, nie wymaga fundamentów ani studzienek pod pompy, niższe koszty montażu
  • Wykonane w Niemczech zgodnie z najnowszymi standardami
  • Szeroka gama opcji i możliwość pracy z wieloma różnymi produktami

Devex (http://www.devex-gmbh.de) specjalizuje się w urządzeniach do ekstrakcji preparatów z cieczy i wytwarza także urządzenia do odparowywania i suszenia, dzięki którym można zatężyć pozyskane ekstrakty.