Instalacja do ekstrakcji naturalnych składników

Wykonywane na zamówienie instalacje do ekstrakcji wykorzystujące najnowocześniejsze osiągnięcia technologi mogą poprawić wydajność oraz ograniczyć koszty opracowywania ekstraktów naturalnych dla przemysłów spożywczego lub farmaceutycznego.

Instalacja produkcyjna do ekstrakcji olejków eterycznych, oleożywicznych, aromatów, ekstraktów i białek naturalnych

Instalacje do ekstrakcji firmy Devex są indywidualnie wykonywane z uwzględnieniem dokładnie nakreślonych wymagań i stanowią wykonane na zamówienie rozwiązane pozwalające bezproblemowo zrealizować potrzeby produkcyjne.

Szeroki zakres opcji i możliwości obejmuje standardowe urządzenia ekstrakcyjne o odpornej na próżnię do 0,5 bar(g) lub 3 bar(g), lub wysokociśnieniowe urządzenia ekstrakcyjne do 40 bar(g). Wielkość aparatów ekstrakcyjnych może wynosić od 20 litrów aż do 10 m³ i są one dobierane proporcjonalnie do wydajności linii produkcyjnej.

Możliwe jest zastosowanie procesu jedno- jak i wielostopniowego, a także wykonanie ATEX/bez ATEX.

Linie ekstrakcyjne Devex nadają się do stosowania w procesach produkcji szerokiej gamy produktów, w tym kawy, herbaty, liści, kory i korzeni, przypraw, owoców, warzyw, ziół i roślin leczniczych. Dla uzyskania najwyższej wydajności zastosowane mogą być różne procesy ekstrakcyjne, takie jak destylacja z parą, odpędzanie próżniowe, przesączanie przez porowaty substrat, a także odzysk rozpuszczalnika.

 

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Prawdziwie projektowane według indywidualnych potrzeb rozwiązanie ekstrakcyjne
  • Możliwość oddzielania szerokiej gamy ekstraktów naturalnych
  • Zaprojektowane w sposób zapewniający łatwy wyładunek surowca i skrócenie czasu między poszczególnymi cyklami
  • Szeroki zakres opcji i możliwości dostosowawczych do potrzeb

Devex (http://www.devex-gmbh.de) specjalizuje się w urządzeniach do ekstrakcji preparatów z cieczy i wytwarza także urządzenia do odparowywania i suszenia, dzięki którym można zatężyć pozyskane ekstrakty.