Instalacja CIP dla zbiorników na towary sypkie/ciecze

Technologia mycia CIP oferuje wiele korzyści, niestety systemy o konwencjonalnej budowie cechują się niewielką wszechstronnością. Zastosowanie modułowego rozwiązania CIP, które będzie oparte o kluczowe elementy sprzętowe w jednej lokalizacji pozwoli na zaprojektowanie pełnego systemu mycia CIP, który będzie wykonany ściśle według wymagań użytkownika i pozwoli na oszczędności czasu, pieniędzy i siły roboczej.

Modułowe rozwiązanie do mycia clean-in-place (CIP) z pełnymi możliwościami dostosowania do konkretnych potrzeb

System S-LINE firmy IWT Pharma stanowi rozwiązanie CIP o całkowicie modułowej budowie dla branży farmaceutycznej przeznaczone do użycia w zbiornikach przygotowawczych, mieszalnikach, rozdrabniaczach i urządzeniach procesowych. Dzięki zastosowaniu wysokiego ciśnienia (maksymalnie 70 barów, 1015 PSI) można nie tylko uzyskać wyjątkową dokładność mycia, lecz również zmniejszyć ilość zużywanej wody i środków czyszczących.

 

Rozwiązanie S-LINE działa na zasadzie mycia z pojedynczym przejściem. Oznacza to, że woda w instalacji nie jest powtórnie wykorzystywana, co pozwala zmniejszyć ryzyko skażenia krzyżowego. Mimo tego zaawansowana technologia mycia wysokociśnieniowego oznacza zużycie wody na poziomie zaledwie 40 litrów na minutę.

 

System S-LINE obejmuje podstawowy sprzęt i wyposażenie niezbędne do opracowania pełnego rozwiązania mycia CIP. Moduł z podstawowymi elementami układu można zlokalizować w dogodnej lokalizacji centralnej. Następnie w oparciu o wymagania dotyczące każdej z końcówek myjących przygotowywane są kolejne elementy układu dopasowane do istniejących instalacji produkcyjnych z możliwością późniejszej rozbudowy i modyfikacji.

 

Możliwe jest zamówienie dodatkowych modułów oferujących dodatkowe funkcje. Wśród opcji dostępne są jednostki przygotowania powietrza z pełną filtracją HEPA do skutecznego suszenia, płaszczowo-rurowy wymiennik ciepła do podgrzewania wody oraz całkowicie zautomatyzowany układ dozowania środków chemicznych.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Podstawowy sprzęt pozwalający stworzyć całkowicie indywidualne rozwiązanie mycia Clean In Place (CIP) dla farmaceutycznych środowisk produkcyjnych
  • Wbudowany, łatwy w obsłudze ekran dotykowy z rejestracją danych i możliwością druku
  • Pełna zgodność z wymaganiami FDA i GMP
  • Dostępne końcówki myjące, który można dostosować do konkretnych wymagań użytkownika
  • Możliwość rozszerzenia systemu o układy suszenia i dozowania środków chemicznych ze sterowaniem z jednostki centralnej

 

 

IWT Pharma zapewnia pełen zakres zautomatyzowanych urządzeń czyszczących dla przemysłu farmaceutycznego i kosmetycznego.

Nazwa pliku Rodzaj pliku Rozmiar pliku
Brochure_IWT_Cleaning equipment.pdf application/pdf 3.73 MB