Inspekcja wizualna i kontrola szczelności ampułek, fiolek i pojemników z użyciem wysokiego napięcia

Czy potrzebujesz podnieść wydajność i zwiększyć zdolność produkcyjną procesu inspekcji i kontroli jakości w swoim zakładzie? Kontrola zamkniętych pojemników szklanych na wysokowydajnej linii produkcyjnej jest bardzo ważna i musi obejmować ona nie tylko obecność ciał obcych i zanieczyszczeń, ale także prawidłową objętość cieczy, szczelność, wygląd i kosmetykę opakowania oraz wiele innych cech. Zastosowanie wielu osobnych urządzeń inspekcyjnych zapewniających wszystkie aspekty kontroli wymaga wielokrotnych kosztów i przyczynia się do zwiększenia czasu produkcji. Najnowocześniejsze produkty łączące w jednym urządzeniu inspekcję wielu parametrów stanowią rozwiązanie problemu jakości w jednym stanowisku.

Maszyna o wysokiej wydajności do inspekcji wizualnej i kontroli szczelności wysokim napięciem (HVLD)

Urządzenie NIKE-LT firmy CMP Pharma stanowi najnowszą generację urządzeń do inspekcji dla przemysłu farmaceutycznego. Model ten jest przeznaczony do kontroli fiolek, ampułek i pojemniczków.

NIKE-LT umożliwia kontrolę opakowań o objętości nawet od 1 ml aż do 30 ml i wykorzystuje kamery o wysokiej rozdzielczości i najnowsze technologie LED oferując najskuteczniejszą w swojej klasie efektywność inspekcji wizualnej. Nowatorska funkcja zawracania do ponownej kontroli umożliwia powtórzenie sprawdzenia w przypadku odrzucenia przez tylko jedną lub dwie kamery (do wyboru przez użytkownika). Pozwala ona na zmniejszenie odsetku błędnych odrzuceń.

Standardowo wbudowane procesy inspekcji pozwalają na sprawdzenie prawidłowego poziomu napełnienia i wykrywanie cząsteczek ciał obcych, włókien i fragmentów szkła. Za pomocą opcjonalnych modułów dodatkowych możliwa jest kontrola pod względem kosmetyki (położenie zakrętki, kształt, wysokość itp.), koloru produktu, wad opakowania szklanego oraz sprawdzenie szczelności.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Do 400 szt./minutę oznacza, że urządzenie inspekcyjne CMP NIKE-LT nadaje się do produkcji z wysoką wydajnością
  • Szeroka gama opcjonalnych elementów inspekcyjnych daje możliwość poddawania gotowego produktu i pojemniczka kontroli pod względem każdego z aspektów
  • Funkcja zawracania do ponownej kontroli pozwala obniżyć odsetek fałszywych odrzutów, co zwiększa wydajność produkcji
  • Zgodność z aktualnymi wytycznymi GMP. Oprogramowanie zgodne z artykułem 21 CFR część 11

CMP Pharma (http://www.cmp-pharma.it/) zajmuje się wytwarzaniem maszyn inspekcyjnych umożliwiających wykrywanie defektów, pęknięć, niewielkich otworów oraz czarnych zanieczyszczeń w ampułkach i fiolkach.