Homogenizator wysokociśnieniowy

Jeżeli w procesie wymagane jest przygotowanie homogenicznej emulsji zawierającej bardzo drobne cząstki, zastosowanie tradycyjnych młynów koloidalnych z pierścieniami zębatymi może nie być wystarczające.  W celu uzyskania prawdziwych mikroemulsji o wysokim poziomie rozdrobnienia wydajniejsze będzie zastosowanie skrajnie wysokich zmian ciśnienia.

Homogenizacja przez szok ciśnieniowy w celu osiągnięcia małych wielkości cząstek

Homogenizator wysokociśnieniowy HPH firmy IKA wykorzystuje jedną lub więcej pomp ciśnieniowych do wytworzenia w homogenizowanym ciekłym medium ciśnienia o wartości do 2000 barów. Ciecz jest następnie kierowana przez zawór homogenizacyjny, który niezwykle sprawnie obniża ciśnienie do atmosferycznego. Ta nagła zmiana ciśnienia przemieszczającej się cieczy wywołuje kawitację oraz bardziej turbulentny przepływ, podczas których siły ścinania wewnątrz cieczy powodują rozerwanie i rozproszenie większych cząstek z utworzeniem drobnocząsteczkowej emulsji. Ciśnienie przyłożone w górnej części zaworu homogenizacyjnego jest podobnie jak przepływ przez zawór regulowane bezstopniowo, dzięki czemu proces można przystosować do otrzymywania różnych rezultatów końcowych oraz cieczy o różnych charakterystykach przepływu. Wszystkie części w kontakcie z produktem są wykonane ze stali nierdzewnej i nadają się do sterylizacji w autoklawach, natomiast homogenizator został zaprojektowany pod kątem odporności i długiego okresu eksploatacji.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Najwyższy poziom dostarczonej energii umożliwiający rozdrobnienie cząstek do rozmiaru 0,1 µm
  • Sprawdzona konstrukcja i wysoka trwałość urządzenia
  • Wszystkie elementy w kontakcie z produktem można sterylizować w autoklawach i są dostępne z certyfikatem FDA
  • Wydajność procesu jest dostosowana do charakterystyki przepływowej medium
  • Dostępny w wielu wielkościach i konfiguracjach o wydajności od 2 do 100 litrów na godzinę

IKA to światowy lider w produkcji sprzętu laboratoryjnego. Technologia laboratoryjna IKA oferuje szeroką gamę innowacyjnych urządzeń do wielu zastosowań w dziedzinie badań i rozwoju. Wielu liderów na całym świecie zaufało marce IKA. Firma zdobyła wiodącą pozycję na światowym rynku dzięki swoim innowacyjnym mieszadłom magnetycznym, mieszalnikom, wstrząsarkom, homogenizatorom, młynom, itd. Specjalnie opracowane oprogramowania wykorzystywane są do laboratoryjnych i analitycznych aplikacji, jak również kontroli jakości produktu końcowego.