Energooszczędna suszarka komorowa do żywności

Tradycyjne systemy suszenia zużywają duże ilości energii, a wysuszenie produktu zajmuje dużo czasu – nie pozostaje to bez wpływu na wygląd i smak żywności. Nowoczesne, zaprojektowane zgodnie z najnowszymi osiągnięciami techniki suszarki komorowe wykorzystujące technologię pomp ciepła pozwalają ograniczyć koszty energii, uzyskując przy tym smakujący lepiej produkt o bardziej zwartej konsystencji. Idealnym rozwiązaniem jest energooszczędna suszarka komorowa.

Energooszczędna suszarka komorowa wykorzystująca system kondensacyjny z pompą ciepła dla szybkiego i delikatnego suszenia

Energooszczędna suszarka Harter Airgenex jest oparta o układ kondensacyjny z pompą ciepła, który znacząco ogranicza zapotrzebowanie energetyczne dowolnego procesu suszenia. Poprzez wykorzystanie pozbawionego wilgoci powietrza o temperaturze znacznie niższej niż tradycyjnie system Airgenex plasuje się wśród najbardziej wydajnych rozwiązań.

Opracowane indywidualnie trasy przepływu powietrza pozwalają szybko uzyskać wydajne rezultaty suszenia z zachowaniem przy tym smaku, aromatu i wyglądu produktu końcowego. System Harter Airgenex jest całkowicie zamknięty, a zatem optymalne warunki suszenia zostają utrzymane niezależnie od warunków w otoczeniu zakładowym. Dzięki temu produkcja cechuje się powtarzalną i wysoką jakością.

Energooszczędna suszarka komorowa do żywności Harter Airgenex ma konstrukcję umożliwiającą łatwe czyszczenie i pracę z zachowaniem wymogów higieny, a także mogą funkcjonować w sposób ciągły jak i periodyczny, dopasowując się do wszelkich wymogów produkcyjnych.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Wysoce sprawny system Airgenex pozwala zmniejszyć koszty pracy i skrócić czas suszenia.
  • Niższa temperatura suszenia oznacza optymalną jakość produktu
  • Zamknięty system daje jednostajną jakość pracy, niezależnie od zmian warunków w otoczeniu.
  • Możliwość bezpłatnego skorzystania z linii testowej Harter Pilot Plant w celu przebadania swojego produktu i opracowania optymalnej konfiguracji suszarki Airgenex

 

Harter (http://www.harter-gmbh.de/) specjalizuje się w suszarkach komorowych, w których powietrze suszące jest cyrkulowane w komorze suszenia oraz osuszaczach do delikatnego i energooszczędnego suszenia urządzeń medycznych, żywności czy odwodnionych zawiesin.