Elektryczna wytwornica pary czystej

Para czysta jest zdefiniowana jako para, która po skropleniu staje się wodą do iniekcji (WFI) zgodnie ze specyfikacjami Farmakopei Europejskiej oraz Amerykańskiej.

Rozwiązanie o niskim zużyciu energii przydatne, gdy w danym obiekcie para jest niedostępna

Elektryczne wytwornice pary czystej PSG-E składają się z pionowego zbiornika ciśnieniowego w formie kolumny. U jej podstawy znajdują się elektryczne elementy grzewcze stosowane do podgrzewania wody. Para przepływa pionowo w górę, natomiast kropelki wody są zatrzymywane w komorze na skutek działania siły grawitacji. Woda jest dostarczana do zbiornika po podgrzaniu wstępnym. W celu odgazowania również w zbiorniku znajdują się elektryczne elementy grzewcze. System jest dostarczany w formie kompaktowej jednostki na ramie technologicznej, ze wszystkimi elementami w łatwo dostępnych miejscach.

Wytwornica PSG-E firmy Telstar Life-Sciences jest w stanie skutecznie oddzielić pirogeny obecne podczas wytwarzania pary czystej. Para czysta jest zdefiniowana jako para uzyskana z wody nie zawierającej żadnych dodatków.

Najbardziej powszechne zastosowania tego urządzenia znajdują się w przemyśle farmaceutycznym oraz biotechnologii i dotyczą zasilania autoklawów sterylizacyjnych oraz rutynowej sterylizacji SIP w produkcyjnych reaktorach, suszarkach sublimacyjnych oraz filtrach i rurociągach linii produkcyjnych.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Wykonanie higieniczne
  • Solidność i niezawodność
  • Bezpieczeństwo i łatwość obsługi
  • Gwarancja jakości

Przedsiębiorstwo Telstar Life Science Solutions specjalizuje się w projektowaniu i produkcji liofilizatorów GMP ze zintegrowanymi systemami załadunku/wyładunku, urządzeń do zapobiegania dostawaniu się zanieczyszczeń oraz do wytwarzania wody do wstrzykiwań oraz pary czystej, autoklawów, pieców suchych, destylatorów wody, generatorów pary czystej. Dodatkowo wśród produktów firmy znajdują się komory i boksy o przepływie laminarnym oraz izolatory zanieczyszczeń.