Dwudrogowe zawory przełączne do transportu pneumatycznego

Produkty transportowane rurami transportu pneumatycznego często są kierowane do jednego z wylotów w celu napełniania lub rozprowadzania. Napełnianie dwóch silosów lub zasobników z jednego źródła wymaga skierowania całego strumienia do wybranego punktu docelowego.

Kierowanie substancji transportowanych pneumatycznie do jednego z dwóch wylotów

Firma GVF Impianti oferuje dwudrogowe zawory przełączne serii DAS do transportu pneumatycznego w fazie gęstej i rozproszonej. Zawory te są instalowane nad zespołami silosów lub zasobników. Zawór odchyla kierunek ruchu strumienia o 90° za pomocą wymiennej zasuwy ekspansywnej wykonanej z materiału odpornego na ścieranie. Przesuwna zasuwa jest ustawiana w sposób nie przerywający ruchu produktu, umożliwiając ciągły transport bez przerw czy dławienia przepływu. Zawory przełączne DAS, dostępne w rozmiarach od 2,5 do 8 cali są łatwe w montażu i praktycznie bezobsługowe.

Zawory serii DP umożliwiają skierowanie strumienia z jednego do dwóch linii lub połączenie przepływów z dwóch linii w jedną. Konstrukcja mechaniczna jest precyzyjna i regulowana. Gdy zawór jest ustawiony na daną pozycję, nieużywany wylot zostaje mechanicznie zamknięty. Zawory serii DP są kompaktowe, dokładne i niezawodne. Są łatwe w utrzymaniu i nadają się do montażu zarówno pionowo jak i poziomo. Zawory te znajdują zastosowania przy przełączaniu przepływu piasku odlewniczego i innych rozdrobnionych, ściernych lub granulowanych produktów, takich jak skaleń, popiół lotny, glinka, sadza, landrynki, granulaty tworzyw, orzeszki, ziarna fasoli i zboże. Zawory przełączne serii DP są dostępne w rozmiarach od 2,5 do 10 cali.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA:

  • Szybka instalacja dzięki prostemu sposobowi montażu
  • Transport materiału do wielu punktów docelowych za pomocą tych samych linii
  • Osiągane wysokie natężenia przepływu dzięki nieutrudnionemu przepływowi przez zawór
  • Uproszczone czynności serwisowe dzięki wymiennym uszczelkom
  • Zmniejszenie kosztów i czasu przestojów dzięki konstrukcji odpornej na zużycie
Firma GVF Impianti jest wiodącym dostawcą systemów transportu substancji sypkich stosowanych w gałęziach przemysłu ciężkiego