Ciśnieniowy filtr arkuszowy

W każdej branży, od przetwarzania surowców chemicznych po produkcję energii i wytwarzanie olejów jadalnych jakość produktu często jest uzależniona od wydajnego prowadzenia procesu filtracji. Arkusze filtracyjne o wysokiej jakości stanowią główny czynnik mający wpływ na bezproblemowe uzyskiwanie doskonałych rezultatów filtrowania. Są one znane z niezawodnej pracy w różnych typach procesów nawet przez 20 lat eksploatacji.

Solidne, przygotowywane na zamówienie arkusze filtracyjne oferujące maksymalną wydajność i najdłuższy czas eksploatacji

Arkusze filtracyjne firmy Parker Twin Filter są wykonane z kilku warstw siatki drucianej. Wewnętrzna siatka o większych oczkach stanowi konstrukcję i utrzymuje całość arkusza, natomiast zewnętrzne siatki o drobniejszych oczkach stanowią medium filtracyjne dobrane w zależności od wymagań klienta. Arkusze mają budowę skręcaną lub nitowaną. Taka konfiguracja zapewnia optymalny przepływ filtrowanej cieczy i niski spadek ciśnienia, a solidnie wykonane arkusze będą służyć przez wiele lat. W zakresie materiałów użytych do wykonania medium filtracyjnego dostępnych jest wiele opcji, korzystając z których można otrzymać arkusze wykonane specjalnie dla wymagań klienta. Wydajne uwalnianie placka i kompatybilność chemiczna z używanym filtratem to kolejne cele projektowania niestandardowych arkuszy.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Solidna konstrukcja i wysoka trwałość urządzenia
  • Specjalne wykonanie według wymagań procesu filtracji
  • Dostępne arkusze i media filtracyjne z materiałów syntetycznych
  • Zoptymalizowane pod kątem wydajności odcieku i przepływu filtratu w celu uzyskania najniższego spadku ciśnienia
  • Niezwykle wydajny wyładunek i suszenie placka filtracyjnego

Parker Twin Filter (http://www.twinfilter.com/) jest wiodącym producentem systemów filtracyjnych dla wszystkich gałęzi przemysłu. Specjalizuje się w oczyszczaniu i klarowaniu cieczy, oczyszczaniu gazów z zanieczyszczeń. Wiedza inżynierów zdobyta na przestrzeni lat zawarta jest w maksymalizacji wydajności maszyn dla potrzeb produkcji oraz w zmniejszaniu kosztów eksploatacji. Firma dostarcza kompletne systemy, jak również materiały eksploatacyjne do ponad 80 krajów na całym świecie dzięki międzynarodowemu zespołowi specjalistów, który zobowiązany jest do zapewnienia najlepszego wsparcia technicznego.