Ciągła taśmowa suszarnia próżniowa

Do łagodnego suszenia ciekłych koncentratów z utworzeniem granulatu lub proszku najbardziej wydajnym energetycznie procesem jest suszenie próżniowe. Takie projektowane według wymagań rozwiązanie zapewnia delikatne warunki suszenia i kontrolę nad charakterystyką produktu z jednoczesnym spełnieniem wymagań przemysłu spożywczego i farmaceutycznego. Idealnym rozwiązaniem jest ciągła taśmowa suszarnia próżniowa.

Ciągła taśmowa suszarnia próżniowa do efektywnego i delikatnego suszenia koncentratów

Suszarnia próżniowa marki Devex jest projektowana dla ciągłego podawania produktu ciekłego lub stałego i ciągłego wyładunku suchego granulatu. Produkt końcowy jest podawany w warunkach pomieszczenia czystego/GMP i jest gotowy do dalszego przetwarzania zgodnie z wymogami farmaceutycznymi lub spożywczymi.

Dzięki zastosowaniu próżni możliwe jest uzyskanie odparowania wody w bardzo niskich temperaturach. Pozwala to zachować aromat i kolor produktu. Zmiany w procesie próżniowym umożliwiają sterowanie gęstością nasypową i innymi cechami według wymagań producenta.

Taśmowa suszarnia próżniowa marki Devex jest w stanie wytworzyć próżnię o ciśnieniu od 0 do 80 barów stosownie do wymogów produkcyjnych, a powierzchnia taśmy może wynosić od 200 do 300 metrów.

Suszarnia taśmowa Devex może pracować z produktami ciekłymi, koncentratami i substancjami o wysokiej lepkości, niezależnie od formy pozwalając otrzymać najlepszą jakość gotowego produktu. Całkowicie zamknięty system taśmowy oznacza ochronę produktu przed uszkodzeniem mechanicznym, utlenianiem oraz zabezpieczenie przed zanieczyszczeniem środowiska.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Zaprojektowane według wymagań rozwiązanie do suszenia ciągłego według założeń klienta
  • Suszenie w łagodnych warunkach z zachowaniem maksymalnych walorów kolorystycznych, aromatycznych i kompozycji produktu
  • Indywidualne strefy temperaturowe pozwalają na utworzenie profili idealnie dopasowanych do charakterystyki produktu
  • Niższe zużycie energii niż w innych metodach suszenia
  • Oferowane w standardzie okienka wizyjne umożliwiają ciągły podgląd przebiegu procesu oraz opcjonalne zautomatyzowane systemy monitorowania

Devex (http://www.devex-gmbh.de) specjalizuje się w urządzeniach do ekstrakcji preparatów z cieczy i wytwarza także urządzenia do odparowywania i suszenia, dzięki którym można zatężyć pozyskane ekstrakty.