Chłodnica bębnowa do gipsu kalcynowanego

Po kalcynacji produkty na bazie gipsu muszą zostać przed kolejnym etapem schłodzone od temperatury 150°C. Oferowana jest seria szybkich i wydajnych systemów chłodzenia opartych o sprawdzoną technologię wymienników ciepła.

Wydajna kalcynacja wysokotemperaturowa w procesie produkcji tynków

Obrotowe chłodnice bębnowe firmy Claudius Peters pozwalają przetwarzać nawet do 100 ton na godzinę produktów gipsowych po kalcynacji. Gorący materiał jest chłodzony przeponowo w przeciwprądzie – strumień powietrza chłodzącego przepływa przez pakiet rurek w kierunku przeciwnym do przepływu materiału. W miarę przesuwania się materiału po powierzchni obrotowego bębna zawarta w nim energia jest przekazywana przeponowo przez ścianki rurek do powietrza i odprowadzana z układu. Strumień powietrza wylotowego może być łatwo przechwycony i użyty jako źródło energii w innych procesach prowadzonych w zakładzie, poprawiając ich efektywność energetyczną. Ruch obrotowy bębna pozwala także na mieszanie i dalsze ujednorodnianie produktu po reakcji. Czas przebywania materiału w chłodnicy jest precyzyjnie sterowany, dzięki czemu można uniknąć powstawania niepożądanych produktów ubocznych takich jak rozpuszczalny anhydryt czy dihydryt.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Ciągły proces chłodzenia o wydajności do 100 ton na godzinę w przeliczeniu na produkt gipsowy po kalcynacji
  • Zaprojektowane w sposób umożliwiający wykorzystanie poprocesowego powietrza chłodzącego jako źródło ciepła
  • Ruch obrotowy powoduje mieszanie produktu
  • Możliwości adaptacyjne w celu dostosowania do dowolnej instalacji

Claudius Peters Group GmbH (http://www.claudiuspeters.com/), z główną siedzibą w Buxtehude posiada lokalne biura w obu Amerykach, Europie, Chinach i na dalekim Wschodzie.

Znane na całym świecie przenośniki pneumatyczne, silosy, chłodnice klinkierowe, młyny mielące oraz systemy pakujące są synonimem rzetelności i wysokiej jakości urządzeń. Maszyny i systemy te mają szerokie zastosowanie w przemyśle chemicznym, metalowym, metalurgicznym. Najczęstszymi zakładami, które wybierają urządzenia firmy Claudius Peters są: cementownie, elektrownie węglowe, zakłady przemysłu gipsowego i aluminiowego.