Automatyczny ustawiacz kapsułek

Kapsułki są popularną metodą dostarczania dawek szerokiej gamy związków. Przy każdej skali produkcji innej niż najmniejsza skala laboratoryjna ręczne ustawianie kapsułek w tacach przed napełnianiem stanowi czasochłonne wąskie gardło całego procesu. Automatyczny lub półautomatyczny ustawiacz kapsułek może przynieść olbrzymią korzyść dla wydajności produkcji w jednostce działającej na małą do średniej skali.

Automatyczne i półautomatyczne rozwiązanie do ustawiania kapsułek na tacy do napełniania

MS 1 firmy Multigel to automatyczny ustawiacz kapsułek zaprojektowany, aby stanowiąc uzupełnienie napełniarki kapsułek MS 6 AUT mógł utworzyć wraz z nią automatyczny system produkcji kapsułek.

Ustawiacz MS 1 jest dostępny w opcji półautomatycznej i całkowicie zautomatyzowanej. Jego zadaniem jest szybkie wyrównywanie i wstawianie 150 lub 300 kapsułek na tace do napełniania. Urządzenie MS 1 jest w stanie wypełnić 300-kapsułkową tacę w czasie poniżej 40 sekund, co oznacza wydajność do 30 000 kapsułek na godzinę.

Dzięki konstrukcji nastawionej na maksymalną wszechstronność MS 1 może wyrównywać i ustawiać kapsułki o wielkości od 000 do 5. Format o powierzchni podstawy zaledwie 700 x 410 mm umożliwia umieszczenie w najwygodniejszym miejscu procesu w pobliżu napełniarki kapsułek.

Dzięki łatwości demontażu wszystkich części w kontakcie z produktem czyszczenie odbywa się niezwykłe łatwo i szybko. Jest to korzyść w formie skrócenia przestojów na czyszczenie i konserwację.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Idealny dodatek do napełniarki MS 6 AUT, wraz z którą tworzy rozwiązanie do automatycznej produkcji kapsułek
  • Wszystkie ścieżki przemieszczania się produktu są łatwo dostępne w celu czyszczenia
  • Ładowanie do 30 000 kapsułek na godzinę jako zwiększenie wydajności produkcji
  • Prosty montaż, wymaga do podłączenia jedynie zasilania jednofazowego
  • Dostępne wersje o dwóch wielkościach partii według wymagań klientów

 

Multigel produces a wide range of machines for production of capsules and tablets, creams and oitments production.