Automatyczna owijarka pierścieniowa z obrotowym ramieniem

Wyobraźmy sobie owijarkę folią stretch, która może owinąć do 180 pakunków na godzinę bez nadmiernego ściskania opakowań pierwotnych. Pozwoli ona także zmniejszyć do minimum przestoje i zużyje mniej folii niż dotychczasowe rozwiązanie.

Rozwiązanie do owijania folią stretch z wysoką wydajnością przy uważnym kontrolowaniu procesu

Owijarka Lantech RL Ring Straddle stanowi solidne i wysoko wydajne rozwiązanie do owijania folią stretch o prędkości roboczej w zakresie 90-180 palet na godzinę.

Standardem w firmie Lantech jest obserwacja i zrozumienie zadania realizowanego w zakładzie klienta. Dzięki takiemu podejściu opracowana została technologia LeanWrap™, obejmująca między innymi system podawania folii Metered Film Delivery™, funkcje monitorująco-statystyczne Machine Generated Perfomance Data™ oraz funkcję Pallet-Grip®.

Opatentowany system Metered Film Delivery™ gwarantuje, że folia jest podawana w precyzyjnie określonej ilości dopasowanej do podanej siły ścisku opakowania, wielkości i kształtu ładunku oraz podanej szybkości pakowania.

Funkcja statystyczna Machine Generated Perfomance Data™ zapisuje parametry realizacji procesu i pozwala zapoznać się ze szczegółowymi danymi na temat owijania i produkcji. Możliwe jest monitorowanie siły owijania, profili opakowania ładunku, minimalnej siły owijania, masy użytej folii oraz liczby obrotów rolki z folią.  System ten pozwala na przekazanie szczegółowych sprawozdań z produkcji personelowi obsługi lub do centralnego systemu monitorowania za pośrednictwem sieci Ethernet. Możliwe jest raportowanie liczby palet owiniętych w ciągu godziny, zmiany, dnia, tygodnia i miesiąca, zatrzymań spowodowanych wyczerpaniem materiałów lub zatorami, liczby pęknięć folii oraz zestawu innych kluczowych parametrów.

Opatentowany system Pallet-Grip® zapobiega zsunięciu się ładunku z palety. Umożliwia on zamocowanie ładunku do palety za pomocą kikuta skręconego z folii.  Skręcony odcinek jest automatycznie umieszczany na dole tuż pod górną powierzchnią palety.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Możliwość owijania do 180 palet na godzinę
  • Łatwy dostęp do zapisów o wydajności
  • Zmniejszenie do minimum liczby pęknięć folii
  • Dwukrotne zwiększenie siły owijania bez zgniatania i skręcania
  • Brak potrzeby dostrajania wydajności

Lantech jest wiodącym, światowym producentem owijarek, kartoniarek oraz podajników. Firma jest liderem w formowaniu i zaklejaniu produktów w kartony oraz w podawaniu do tacek.

Znana na całym świecie firma Lantech stała synonimem solidności, trwałości oraz jakości.