Automatyczna napełniarka tub do pracy z wysoką wydajnością

Często w liniach do pakowania produktów farmaceutycznych, kosmetycznych lub spożywczych o wysokiej wydajności producent nie może sobie pozwolić na uzyskanie parametrów produkcyjnych i prędkości kosztem dokładności napełniania i jakości zamknięcia. Maszyny do napełniania tub o wysokiej wydajności skutecznie łączą wydajność z jakością, a dzięki dużej liczbie osiągnięć techniki gwarantują najwyższą efektywność oraz szybki zwrot z inwestycji.

Najszybsza na świecie wysokowydajna napełniarka do tub z zaawansowanymi funkcjami

Maszyny serii TFS-80 firmy IWK to wysokowydajne napełniarki tubek następnej generacji, które doskonale sprawdzają się w środowiskach produkcyjnych o dużej skali. Są one wyposażone w maksymalnie 24 stanowisk przystosowanych do tubek o średnicy od 22 do 40 milimetrów, które precyzyjnie napełniają tuby porcjami produktu o objętości od 2 ml do 220 ml z wydajnością do 750 tub na minutę.

Seria TFS-80 jest oficjalnie najszybszą na świecie napełniarką tubek, a ponadto nowy system kontroli masy i jakości gwarantuje dokładność, znacząco zmniejszając liczbę przepełnionych tubek. Dzięki zastosowaniu sprytnej budowy modułowej stanowiska robocze można łatwo modernizować dla zwiększenia wydajności i w celu przyszłej rozbudowy na przykład w przypadku opracowania nowych rodzajów opakowań lub produktów.

Ze względu na tak wysoką wydajność maszyny serii TFS-80 zostały zaprojektowane pod kątem niezawodności i skuteczności. Dzięki zastosowaniu technologii serwomechanizmów wiele typowych czynności mechanicznych zostało uznane za zbędne. Najnowocześniejsze łożyska z centralnym układem smarującym pozwalają na wydłużenie okresów międzyprzeglądowych, co obniża koszty utrzymania.

W celu znaczącego zmniejszenia przestojów przy zmianie produktu zastosowane zostały systemy szybkiej wymiany podzespołów. Przy zmianie produktu nowe parametry ruchu zostają ustawione automatycznie przez serwonapędy. Dotykowy panel operatorski pozwala wykonać te czynności szybko i łatwo, a jednocześnie umożliwia w wygodny sposób monitorowanie zachowania maszyny przy pracy. Dzięki połączeniu z siecią Internet możliwa jest diagnostyka zdalna, co dodatkowo pozwala uniknąć przestojów.

Mimo że napełniarka TFS-80 osiąga wysoką wydajność, została ona zaprojektowana tak, aby poprzez kompaktowy i zwarty format budowy oferowała dużą dowolność w rozmieszczeniu instalacji.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Najszybsza na świecie napełniarka do tubek
  • Wbudowane systemy ważenia kontrolnego i jakości gwarantujące dokładność i wydajność napełniania
  • Serwonapędy pozwalające ograniczyć zakres zastosowania tradycyjnych układów mechanicznych i wydłużyć okresy międzyprzeglądowe oraz zwiększyć poziom niezawodności
  • Szeroki wybór modułów opcjonalnych w celu sprawnego przejścia na inne produkty
  • Łatwe elementy sterujące oraz funkcje zdalnej obsługi, diagnostyki i napraw.

Firma IWK (http://www.iwk.de/), to wiodący producent urządzeń dla przemysłu farmaceutycznego i kosmetycznego. Oferuje wysokiej jakości napełniarki tub, podajniki tub, kartoniarki.