Automatyczna napełniarka tub do pracy w średnim i wysokim zakresie wydajności

Podczas zwiększania skali produkcji wyrobów farmaceutycznych, spożywczych lub kosmetycznych pakowanych w tubki i podobne opakowania bardzo ważna okazuje się możliwość zwiększenia szybkości i wydajności bez spadku dokładności i jakości. Konieczność uzyskania wszechstronności przy dużej wydajności pracy oznacza, że napełniarki tubek muszą umożliwiać pracę z szerokim zakresem rodzajów opakowań i zapewniać szybkie przejście na inny produkt.

Napełniarka do tub o średniej do dużej szybkości napełniania cechująca się małymi wymiarami i konstrukcją GMP

Seria napełniarek TFS-E firmy IWK czerpie korzyści z dużej liczby innowacji, które pozwalają stworzyć solidne i wytrzymałe, łatwe w sterowaniu i bezobsługowe urządzenie do napełniania tubek w produkcji na średnią skalę.

Maszyny serii TFS-E są wyposażone w 20 stanowisk przeznaczonych do tubek o średnicy od 11 do 52 milimetrów, które precyzyjnie napełniają tuby porcjami produktu o objętości od 1 ml do 350 ml z wydajnością do 220 tub na minutę.

Ta seria, zaprojektowana tak, aby zapewnić klientom wszechstronność, cechuje się czasem przejścia na inny produkt poniżej 25 minut i możliwością zachowania i przywrócenia wszystkich istotnych parametrów procesowych w celu natychmiastowego przygotowania do produkcji. Wszystkie elementy w kontakcie z produktem są wymieniane jako jeden blok, co daje najwyższą sprawność przy jednoczesnym poszerzeniu zakresu produkcji. Opatentowany przez IWK system dozowania jest nadzwyczaj dokładny i również łatwy w utrzymaniu dzięki cyklowi mycia CIP trwającemu poniżej 5 minut.

Mogąca pracować z pojemniczkami metalowymi i z tworzyw sztucznych napełniarka serii TFS-E jest w stanie idealnie zgrzewać konturowo tworzywa sztuczne za pomocą gorącego powietrza i umożliwia zamykanie tubek metalowych z podwójną, potrójną lub siodełkową zawijką zgodnie z wymogami dla danego produktu.

Dzięki możliwości zastosowania do szerokiej gamy produktów napełniarka TFS-E może napełniać i zamykać tuby cylindryczne (z otworem EURO lub zakrzywioną linią zgrzewu), owalne lub zwężane, aplikatory (również z wkładanym tłokiem), opakowania tusz do rzęs z pędzelkiem, kartusze, słoiczki i elastyczne tubki z otwieranym korkiem.

Dzięki szerokiej gamie opcji maszyny serii TFS-E daje się dokładnie przystosować do wymagań zamawiającego. W ramach opcji dostępne są wypełnienia wielokolorowe, odpylanie tubek, ważenie w sposób przepływowy, zautomatyzowany system centralnego smarowania i wiele innych.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Nowoczesne serwonapędy oznaczające większą niezawodność i bezobsługową eksploatację
  • Maszyna o małym formacie podstawy z możliwościami znacznie większego urządzenia
  • Wysoka dokładność napełniania i wyjątkowa niezawodność zamknięcia
  • Łatwość obsługi dzięki dużemu ekranowi dotykowemu oraz graficzne monitorowanie stanu
  • Krótkie czasy zmiany pozwalają na zwiększenie wydajności poprzez zastosowanie do wielu produktów

Firma IWK (http://www.iwk.de/), to wiodący producent urządzeń dla przemysłu farmaceutycznego i kosmetycznego. Oferuje wysokiej jakości napełniarki tub, podajniki tub, kartoniarki.