Kartoniarka automatyczna przeznaczona dla przemysłu farmaceutycznego i kosmetycznego

Produkcja kosmetyków i leków z wysoką wydajnością może wymagać zastosowania wysoko wydajnej kartoniarki. Zautomatyzowane kartoniarki pobierają wykroje kartonowych. Następnie składają oraz sklejają je w celu włożenia produktu od boku. Kolejny etap to zamknięcie z przekazaniem do pakowania końcowego. Dostępna szeroka gama opcji pozwala uzyskać wszechstronne urządzenie dostosowane do zapotrzebowania.

Wysokowydajna kartoniarka automatyczna pozioma do produkcji na dużą skalę

Urządzenie IWK to wysokowydajna automatyczna kartoniarka. Seria SC to specjalnie zaprojektowane dla branży farmaceutycznej i kosmetycznej. Te kartoniarki pracujące w cyklu ciągłym są dostępne jako modele 4, 6 i 8. Mogą przygotować i zapakować odpowiednio 450, 300 i 150 kartonów na minutę.

Seria SC została zaprojektowana jako system modularny. Oznacza to łatwość przygotowania urządzenia według zamówienia. Ponadto maszynę cechuje możliwość doposażenia w przyszłości z minimum czasu przestoju. Seria SC cechuje się napędem zrealizowanym w całości w oparciu o serwomechanizmy. Oznacza to wyższą wydajność, płynniejszą pracę i zmniejszenie wymogów utrzymaniowych. Kartoniarki serii SC są także objęte funkcjami teleserwisu. Mianowicie wyposażone w system diagnostyki zdalnej z usuwaniem błędów bez potrzeby obecności technika na miejscu.

Dla zapewnienia maksymalnej wszechstronności seria SC umożliwia pakowanie w kartony wszystkich rodzajów produktów, w tym tubek, opakowań blistrowych, fiolek, ampułek, kaniul, saszetek, butelek i torebek. Kartoniarki tej serii mogą pracować z opakowaniami o wymiarach od 20x15x50 mm nawet do 165x75x185 mm, a prosta i beznarzędziowa zmiana formatu produkcji odbywa się z minimalnym tylko przestojem. Dzięki dotykowemu panelowi operatorskiemu HMI obsługa jest prosta, a wizualizacja 3D pozwala śledzić zmiany wydajności maszyny. Cała konstrukcja wykonana zgodnie z zasadami ergonomii pozwala na łatwy dostęp w celu prac serwisowych i czyszczenia.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Kartoniarka ciągła o wysokiej wydajności, przeznaczona szczególnie do kosmetyków i produktów farmaceutycznych
  • Pełna gama opcji pozwalająca dostosować zamawiane urządzenie do wymogów produkcyjnych
  • Modułowa koncepcja ułatwia modernizację i doposażenie
  • Dostępne systemy identyfikacji produktów, kontroli jakości oraz pełnego śledzenia produktów
  • Pracuje z użyciem wszystkich rodzajów wykrojów kartonowych zgodnych z DIN 53121 oraz wykrojów pokrytych klejem wg DIN 55222

Firma IWK (http://www.iwk.de/), to wiodący producent urządzeń dla przemysłu farmaceutycznego i kosmetycznego. Oferuje wysokiej jakości napełniarki tub, podajniki tub, kartoniarki.