Autoklaw do żywności w puszkach

Zamykanie i gotowanie produktów w puszkach, torebkach lub innych opakowaniach stanowi bardzo popularną metodę zachowania smaku i zapewnienia długiego okresu przydatności do spożycia wielu produktów spożywczych. Gotowanie ciśnieniowe jest najbardziej wydajną metodą przygotowania produktów takich jak pokarmy dla dzieci, żywność przetworzona oraz karmy dla zwierząt. Jednakże tradycyjne autoklawy mogą być ograniczone tylko do jednego rodzaju opakowania. Ponadto, w przypadku nietypowych i nowatorskich pojemników może występować nierównomierny przepływ ciepła, co skutkować będzie niedogrzanymi lub przypalonymi miejscami. Rozwiązanie zanurzeniowe eliminuje te problemy i pozwala na pracę z różnymi rodzajami pojemników.

Autoklaw retortowy z pełnym zanurzeniem w wodzie i obracaniem do żywności w puszkach, słoikach i torebkach

Serie autoklawów retortowych Automat oraz Rotomat firmy DFT Technology z pełnym zanurzeniem w wodzie powstały w celu poprawy jakości produktów, zwiększenia wszechstronności produkcyjnej i zagwarantowania najwyższych poziomów bezpieczeństwa żywności.

Zaprojektowana do pracy z gamą nowoczesnych opakowań, takich jak torebki i pojemniki elastyczne seria Automat/Rotomat pracuje z pojemnikami całkowicie zanurzonymi w kąpieli wodnej. Ten sposób gwarantuje nie tylko nadzwyczaj równomierny przepływ ciepła, ale także warunki wolne od dostępu tlenu.

Wykorzystanie wysokowydajnych wymienników ciepła i systemu przechowywania energii sprawia, że urządzenia serii Automat/Rotomat szybko osiągają zadaną temperaturę, dzięki czemu wymagany wskaźnik skuteczności niszczenia drobnoustrojów zostaje osiągnięty możliwie szybko.

W urządzeniach serii Rotomat dodatkowo występują korzyści w postaci ruchu obrotowego. Oznaczają one szybsze przenikanie ciepła do najchłodniejszej części danego pojemnika – cecha szczególnie przydatna dla produktów o wysokiej lepkości. To pozwala na dalsze skrócenie czasu obróbki z korzyścią dla wartości odżywczej i jakości produktu.

Na wysoką wydajność produkcyjną wpływają także układy sprawnego załadunku i rozładunku. Oferowane urządzenia mogą być wyposażone w szeroką gamę urządzeń tego typu. Dostępne są wersje z ręcznym układaniem na stojakach oraz półautomatyczne i w pełni automatyczne systemy załadunku i rozładunku szarżowego.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Najwyższa jakość obróbki różnych produktów w jednym systemie
  • Technologia zanurzeniowa z opcją obracania dla przyspieszenia produkcji
  • Podwyższenie jakości produktu oraz jego wartości odżywczych
  • Wymienniki ciepła o wysokiej wydajności obniżają koszty eksploatacji
  • Wszechstronność w formie obsługi wszystkich rodzajów opakowań, w tym również elastycznych torebek

 

Dft technology is a leading manufacturer of retort systems and autoclaves for thermal food processing.

Nazwa pliku Rodzaj pliku Rozmiar pliku
dft technology_full water immersion retort.pdf application/pdf 0.41 MB