Autoklaw dla torebek doypack

Opakowania stojące doypack i inne podobne produkty w torebkach są bardzo popularną metodą pakowania produktów ciekłych typu zupy i sosy. Tradycyjne techniki sterylizacji mogą zbyt mocno oddziaływać na takie produkty, co będzie skutkować koniecznością obniżenia temperatury i wydłużenia cyklu. To przełoży się na obniżenie wydajności i obniżenie jakości produktów poniżej poziomu optymalnego. Rozwiązanie z autoklawem opracowanym specjalnie do obróbki bardziej płaskich opakowań z ciekłą zawartością pozwoli skrócić czas procesu, zmniejszyć zużycie energii i poprawić jakość produktu.

Autoklawy retortowe ze zmiennym natryskiem pary/wody do torebek z płynną zawartością

Autoklaw Autovap Oscillation firmy DFT Technology to autoklaw retortowy z natryskiem pary/wody, specjalnie zaprojektowany do pracy z torebkami z płynną zawartością, takimi jak torebki Doypack oraz inne torebki z gotową żywnością.

W autoklawie Autovap Oscillation występuje nietypowe rozwiązanie polegające na delikatnym ruchu wychylnym o 15 stopni wykonywanym z częstotliwością od 6 do 10 razy na minutę. Tempo można dobrać zależnie od rodzaju produktu i geometrii opakowania.

Ruch wychylny wymusza przemieszczanie się bańki powietrznej do najwyższego punktu opakowania, co poprzez częste powtarzanie wymusza konwekcyjne mieszanie produktu. W rezultacie następuje usprawnienie przepływu ciepła i skrócenie czasu ogrzewania i chłodzenia nawet o 40%.

Krótsze czasy cykli oznaczają mniejszą degradację na skutek gotowania, poprawę wartości odżywczych oraz lepszą strukturę, smak i wygląd produktu.

Autoklaw Autovap wykorzystuje standardowe koszyki lub układane warstwowo stojaki i dobrze współpracuje z szeroką gamą ręcznych, półautomatycznych oraz całkowicie zautomatyzowanych systemów załadunku i wyładunku.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Szybszy przepływ ciepła niż w autoklawach nieruchomych
  • Skrócenie czasów cykli nawet o 40% dzięki technologii ruchu wychylnego
  • Łagodniejsza obróbka termiczna podnosi jakość produktu
  • Autoklaw wykonany specjalnie do obsługi torebek i opakowań Doypack z ciekłą zawartością
  • Niedroga alternatywa dla autoklawów obrotowych

 

Dft technology is a leading manufacturer of retort systems and autoclaves for thermal food processing.

Nazwa pliku Rodzaj pliku Rozmiar pliku
dft technology_autovap oscillation.pdf application/pdf 0.16 MB