Aerator do mas na bazie tłuszczu i nadzień kremowych

Czy przy pracy z masami i kremami na bazie tłuszczu aktualnie stosowane urządzenia do napowietrzania i krystalizacji są przyczyną nadmiernych strat i podwyższonego zużycia energii? Przejście na rewolucyjny proces krystalizacji pozwalający poprawić jakość masy i ograniczyć stopień złożoności i koszty pozwoli natychmiast zauważyć efekty.

Skróć czas produkcji i ogranicz poziom strat stosując aerator i krystalizator następnej generacji

SuperNova Orbit firmy Aasted pozwala prowadzić krystalizację mas na bazie tłuszczu do stanu bliskiego stałemu, co oznacza możliwość bezpośredniego przeniesienia do otwartych zasobników i wytłaczarek bez uprzedniego schładzania. Pozwala to skrócić czas produkcji i ograniczyć straty.

Jeżeli masa wymaga również napowietrzania, w połowie procesu krystalizacji wstrzykiwany jest gaz – w ten sposób zostaje on całkowicie i równomiernie rozprowadzony w objętości bez konieczności stosowania głowicy mieszającej. Ten prosty sposób realizacji procesu poprawia niezawodność i pozwala osiągnąć wyższy czas nieprzerwanej pracy. Wtrysk gazu można włączać i wyłączać, dzięki czemu urządzenie będzie mogło pracować z szeroką gamą mas na bazie tłuszczu.

Aerator SuperNowa Orbit realizuje ruch planetarny o stałej prędkości skrobaków w całym urządzeniu – oznacza produkt to lepiej zhomogenizowany niż mogą dostarczyć systemy tradycyjne.

Dostępny w wersjach o różnych wydajnościach, maksymalnie do 1800 kg/godz., z szeroką gamą opcji dających linii produkcyjnej niezrównaną wszechstronność. Wśród dostępnych opcji znajduje się wtrysk aromatów, opcje orurowania, instalacja wodna, pompa 16 barów i wiele innych.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Skrócony czas produkcji – wytwarzanie prawie stałych mas prosto do wytłaczarek
  • Zwiększony czas pracy i zmniejszone wymogi konserwacyjne dzięki rezygnacji z głowicy mieszającej
  • Lepsza jakość produktu o ulepszonej jednorodności
  • Opcjonalny system aeracyjny zwiększający możliwości pracy z różnymi produktami

Aasted (http://www.aasted.eu) produkuje maszyny do temperowania, depozytory, oblewarki, tunele chłodnicze i linie do formowania.