Transport mieszalnika Vrieco-Nauta o pojemności 45 m³ do homogenizacji żelatyny

Niedawno miało miejsce transportowanie dużego (45m³) mieszalnika Vrieco-Nauta firmy Hosokawa Micron B.V. z zakładu produkcyjnego w Doetinchem, Holandia na dużą barkę oczekującą w pobliskim porcie rzecznym. Zdarzenie to przyciągnęło uwagę wielu lokalnych mediów. Transportowanie mieszalnika Vrieco-Nauta o średnicy 6 metrów rozpoczęło się w fabryce od ostrożnego przeniesienia go na niskopodwoziową przyczepę. Następnie mieszalnik został powoli i pod eskortą przetransportowany ciężarówką do znajdującego się niecały kilometr dalej portu na rzece Oude Ijsell. Tam został przeniesiony na barkę, która przewiezie go do klienta na terenie Belgii.

 

Nie jest to największy z mieszalników dostarczonych przez producenta Hosokawa Micron B.V. (zdarzały się konstrukcje dochodzące do 80m³), ale fakt transportowania go w całości nadał zdarzeniu specjalnej rangi. Duże mieszalniki są zazwyczaj transportowane w mniejszych elementach i są montowane na miejscu. W tym jednak wypadku wymogi sanitarne klienta dyktowały inne podejście. Dostarczony Stożkowy mieszalnik z mieszadłem ślimakowym jest przeznaczony do produkcji żelatyny spożywczej.

 

Poniżej znajduje się się krótki materiał wideo przygotowany przez lokalny kanał Redio8. Na tym nagraniu Rob Dijkhuizen, Kierownik Produkcji i Logistyki omawia (po holendersku) specjalne wymogi transportowe.

Transport mieszalnika Vrieco-Nauta o pojemności 45 m³ do homogenizacji żelatyny