Produkcja 1,000 litrów majonezu tylko w 7 minut

W celu optymalizacji i zmniejszenia kosztów produkcji sosów, firma IKA® stworzyła Standard Production Plant SPP – system wszechstronny i elastyczny.

 

Majonez jest popularnym sosem, który składa się z oleju, wody i żółtka. Różne kraje mają różne wymagania w zakresie oznaczania takiego produktu, jakim jest majonez. W państwach członkowskich Unii Europejskiej majonez musi mieć całkowitą zawartość tłuszczu co najmniej 70% i żółtka w ilości co najmniej 5%. Zgodnie z niemieckimi wytycznymi branży delikatesowej, sos majonezowy musi mieć zawartość tłuszczu na poziomie minimum 50%.

 

Warianty dostępne na rynku obejmują majonez musztardowy, majonez pomidorowy, a także remoladę i różne niskokaloryczne sosy sałatkowe i dressingi. Wszystkie takie sosy są emulsjami olej-w-wodzie. Odpowiednia ilość hydrofilowego emulgatora musi być dodana w celu uniknięcia faz przed rozdzieleniem. W przypadku sosów typu majonezowego, żółtka, białka mleka lub wegetariańskie emulgatory są powszechnie stosowane do tego celu. Emulsja jest stabilizowana, a lepkość produktu końcowego jest regulowany za pomocą hydrokoloidów i skrobi. Prawidłowo zbilansowana receptura daje pożądane wrażenie smakowe i optymalną strukturę. Wprowadzanie dodatków nie jest wystarczające do wytwarzania wysokiej jakości emulsji. Co najważniejsze, faza olejowa musi być podzielona na bardzo drobne kropelki – tylko jedno z wymagań procesu IKA® jest w stanie to spełnić bardzo szybko.

 

Zalety the SPP plant:

  • Bardzo krótkie partie
  • Niezmiennie wysoka jakość produktu
  • Doskonała homogenizacja
  • Szybkie emulgowanie
  • Obsługa przyjazna dla użytkownika
Produkcja 1,000 litrów majonezu tylko w 7 minut
SPP_500_Prod(1)_201304_CMYK_300dpi