Kontrola opakowań z karmą dla zwierząt gwarancją wydłużenia terminu przydatności

Każdego dnia około 800 milionów kotów i psów na świecie oczekuje na swoje pyszne posiłki.  Niestety nie wszystkie są zadowolone z ich jakości, jeżeli opakowanie jest nieszczelne. Niektóre koty nawet nie chcą jeść swojej karmy, gdy dochodzi do zmiany smaku spowodowanej głównie przez nieszczelność saszetki lub torebki. Dlatego tak ważna jest kontrola opakowań z karmą dla zwierząt. Właściciele zwierząt domowych są coraz bardziej świadomi swoich wyborów w zakresie karmy. Najczęstsze skargi klientów na forach konsumenckich dotyczą problemów zdrowotnych spowodowanych utlenianiem. Nawet jeśli produkt jest bogaty w składniki odżywcze, może być szkodliwy z powodu wysokiego poziomu utlenienia w opakowaniu. Testowanie szczelności opakowań karmy dla zwierząt odgrywa kluczową rolę w przewidywaniu jej okresu przydatności do spożycia. Testery szczelności Oxipack umożliwiają wykrycie nawet najmniejszych mikro-nieszczelności, co gwarantuje zachowanie najwyższych standardów jakościowych dzięki uniknięciu problemu utleniania. Z naszym Stacjonarnym Testerem Szczelności możemy także rozwiązać problem dużych opakowań karmy dla zwierząt o wadze do 25 kg, wykrywając nieszczelności do 25 µm. Tester sprawdza opakowania z karmą suchą i mokrą, a brak nieszczelności zapewnia maksymalny okres przydatności do spożycia oraz walory smakowe karmy.

Kontrola opakowań z karmą dla zwierząt gwarancją wydłużenia terminu przydatności

Kontrola opakowań z karmą dla zwierząt

Tlen może mieć negatywny wpływ na pożywne tłuszcze. Maksymalna wilgotność dla karmy w puszkach wynosi około 77%. Aby ustabilizować ilość wilgoci, karmy w puszkach są zamykane próżniowo. Nasuwa się jednak pytanie, czy taka żywność w puszce jest całkowicie szczelna. Tester Szczelności Puszek Oxipack może wykryć każdą nieszczelność bez uszkodzenia opakowania. To daje gwarancję pożywnej karmy w puszcze i zapewnia zdrowie zwierzętom domowym.

Kontakt z naszymi ekspertami

Szukasz niezawodnego rozwiązania do testowania szczelności opakowań bez ich uszkodzenia? Chcesz zmniejszyć koszty produkcji i zagwarantować maksymalny okres przydatności produktów do spożycia? Nie szukaj dalej – Oxipack rozwiąże problem! Skontaktuj się z naszymi ekspertami, aby znaleźć odpowiedni sprzęt do Twojego wyzwania produkcyjnego.