Jak wybrać odpowiednią maszynę do pakowania w torby?

Zakup pierwszej maszyny pakującej to poważna decyzja. Chcemy pomóc Ci zrozumieć zasady działania maszyn pakujących. Mamy nadzieje, że dzięki opisanym wskazówkom dowiesz się jak wybrać odpowiednią maszynę do pakowania w torby i podejmiesz najlepszą decyzję dotyczącą automatyzacji pakowania dla Twojej firmy.

Jak wybrać odpowiednią maszynę do pakowania w torby?

Pełna automatyzacja – czy na pewno?

Na samym początku należy poruszyć kwestię automatyzacji systemu pakowania. W pełni zautomatyzowany system pakowania jest zoptymalizowany pod kątem dużych prędkości i minimalnego zaangażowania człowieka. Rozwiązania te są najlepsze dla firm, które prowadzą dużą liczbę produktów przy stosunkowo niewielkiej zmienności. W pełni zautomatyzowana linia może obejmować takie elementy, jak sprzęt do podawania produktu do systemu, wagę do ważenia produktu oraz maszynę do umieszczania produktu w workach. Systemy zautomatyzowane zapewniają wysoki poziom dokładności i spójności, ale wymagają większych nakładów inwestycyjnych.

Z drugiej strony mamy półautomatyczny system pakowania, który nadal wymaga pracy ludzkiej. Na przykład firma może użyć automatycznej wagi do ważenia produktu, ale wymagać od człowieka dozowania produktu do torebek i ich zapieczętowania. Półautomatyczne linie pakujące to doskonały początek, jeśli nie jesteś jeszcze gotowy na pełną automatyzację. W wielu przypadkach poszczególne elementy linii półautomatycznej można później zintegrować z innymi urządzeniami w celu stworzenia w pełni zautomatyzowanego systemu. Ogólnie rzecz biorąc, półautomatyczne linie pakujące mają znacznie niższy koszt wejścia, ale są wolniejsze i mniej dokładne niż systemy w pełni zautomatyzowane.

Maszyna pakująca to nie wszystko czego potrzebujesz

Sama maszyna pakująca nie mierzy ani nie dozuje produktu. Zamiast tego zintegrowane urządzenie do napełniania lub dozowania odmierza poszczególne ilości produktu do maszyny pakującej w celu dozowania do torebek. Wypełniacze zwykle znajdują się nad lub z boku maszyny pakującej.

W zależności od potrzeb zalecane będą różne wypełniacze. Oto niektóre z najczęściej używanych:

  • Wypełniacze ślimakowe są często używane do produktów proszkowych. To urządzenie wykorzystuje długi mechanizm przypominający śrubę do odmierzania produktu do torebek.
  • Wagi wielogłowicowe są często używane do produktów stałych. Te bardzo dokładne systemy wykorzystują kubełki do ważenia do ważenia produktu przed wrzuceniem go do worków.
  • Pompy do płynów zwykle wykorzystują mechanizm tłokowy do pomiaru określonych objętości płynnego produktu w workach.

Nie musisz mieć wypełniacza, aby móc korzystać z maszyny pakującej. Jeśli jednak nie ma wypełniacza, człowiek musi w nim stanąć. Ograniczy to szybkość i dokładność systemu. Większość naszych klientów integruje swoją maszynę pakującą z napełniaczem.

Jaka maszyna pakująca będzie najlepsza dla Twojego biznesu? Jak wybrać maszynę do pakowania?

Współpracujemy z firmą Viking Masek, która oferuje szeroką gamę elastycznych maszyn pakujących, które mogą spełnić prawie każde wymagania. Oferujemy maszyny do napełniania i zamykania torebek, które są ładowane wstępnie uformowanymi workami, które są następnie napełniane produktem i zamykane. Maszyny te są łatwe do nauczenia się i obsługi. Mogą być obsługiwane przez pracowników o niskich kwalifikacjach. Wytwarzany przez nich produkt końcowy ma wygląd premium. Dostosowanie tych maszyn do nowych worków jest proste, więc świetnie nadają się dla firm, które mają różne rozmiary worków i krótkie serie.

W naszej ofercie posiadamy również maszyny pakujące pionowe (VFFS). To urządzenie formuje worki, napełnia je produktem i zamyka je, a wszystko to w pionie. Maszyny te są sprawdzoną technologią zdolną do dużych prędkości i oszczędną pod względem kosztów. Wymagają jednak wyższego poziomu wiedzy, aby obsługiwać i rozwiązywać problemy, i najlepiej nadają się do dedykowanych linii bez większych różnic w produktach i stylach toreb.

Kolejną kategorią oferowanego przez nas sprzętu są wielotorowe maszyny do saszetek i pakietów. Działają w podobny sposób jak maszyny VFFS, ale produkują wiele torebek jednocześnie na wielu liniach pakowania. Wreszcie oferujemy urządzenia do pakowania w kartony, które ustawiają kartony, odliczają paczki, wkładają worki do kartonów i zamykają kartony.

Skontaktuj się z nami w celu wyceny zamówienia

Nie poruszyliśmy jeszcze kilku istotnych tematów takich jak cena maszyny pakującej, która uzależniona jest od produktów, które chcesz zapakować, prędkości, którą chcesz osiągnąć, stylu i rozmiarów toreb, złożoności procesu i szybkości dostawy maszyny. Dlatego zapraszamy do bezpośredniego kontaktu w celu omówienia projektu. Nasi branżowi eksperci są zawsze do Państwa dyspozycji.