Suszarnia Imtech Ventilex do żelatyny w Tezman w Turcji

„Zostaliśmy ponownie poproszeni przez Tezman w Turcji o dostarczenie suszarni taśmowej do żelatyny”, poinformował Rob Tetteroo, Menadżer Projektu firmy Imtech Ventilex. „Dostarczyliśmy podobną maszynę w 2009 roku, a teraz producent żelatyny chce zwiększyć swoje moce produkcyjne”.

„Obecne urządzenie przetwarza 235 kilogramów suchej żelatyny na godzinę, podczas gdy nowa maszyna może przetwarzać 430 kilogramów produktu na godzinę”, wyjaśnił Tetteroo. „Żelatyna jest używana do różnego rodzaju produktów, takich jak puddingów, słodyczy, czy powłok leków w farmaceutyce. Przedmiotem działalności dla firmy Tezman jest jednak przemysł spożywczy”.

 

Uruchomienie maszyny

Nowa maszyna została wysłana do Turcji na początku listopada, po którym miał miejsce montaż i nowa suszarnia do żelatyny została uruchomiona. Początkowo produkcja będzie obsługiwana przez nową suszarnię, ale jeśli zostanie dostarczona odpowiednia ilość materiału, wtenczas obecna maszyna (z 2009 roku) zostanie również wykorzystana. W ten sposób Tezman zwiększy znacząco swoje moce produkcyjne.

 

Odzyskiwanie energii

Wydajność energetyczna urządzenia jest bardzo ważna w tym procesie. Suszarnie mogą suszyć w niskich temperaturach, a odzyskiwanie energii jest również możliwe ze względu na ponowne użycie gorącego powietrza.

Suszarnia Imtech Ventilex do żelatyny w Tezman w Turcji