Suszarnia do wytłaczanych produktów zbożowych

Firma Extruded Cereal Products (ECP) z siedzibą w Helmond (Holandia) to wyróżniający się producent ekstrudowanych produktów w branży spożywczej. ECP wytwarza surowce do produktów piekarskich, produktów zawierających panier (mięsa, ryby, przekąski) oraz płatków śniadaniowych.

 

Systemy suszenia Imtech Ventilex zapewniają dokładne osuszenie produktu stosowanego w ekstruzji płatków zbożowych. Robert Sollie, menedżer produktu w Imtech Ventilex mowi: „Około dwanaście lat temu dostarczyliśmy do firmy ECP suszarnię fluidalną, a w tym czasie w przedsiębiorstwie dokonało się wiele zmian i jest gotowa do dalszego rozwoju. Klient zdecydował się zaufać sprawdzonej technologii, jednakże wydajność wzrosła dwukrotnie. Oprócz suszarni dostarczamy system zasilania powietrzem oraz recyrkulacji oraz cyklony do usuwania zapylenia z powietrza wylotowego. Dodatkowo zakres dostawy obejmuje opracowanie i dostarczenie systemu sterującego”.

 

Jam mówi Robert Sollie: „Firma ECP specjalizuje się w produkcji i może także wytwarzać produkty biologiczne, bezglutenowe i koszerne z wielu różnych surowców. Nasze suszarnie mogą pracować przy konkretnych parametrach. ECP dostarcza różnym branżom podstawowe półprodukty żywnościowe do różnych produktów spożywczych takich jak płatki zbożowe. Miska płatków przy śniadaniu kryje sobie znacznie więcej niż klientom może się wydawać”.

Suszarnia do wytłaczanych produktów zbożowych