Zautomatyzowany transport podciśnieniowy dla przemysłu farmaceutycznego przy występowaniu ograniczeń przestrzennych

Firma A&Z Pharmaceutical Inc. opracowuje, wytwarza i dostarcza produkty farmaceutyczne „bez recepty” wyższej klasy. Jej siedziba znajduje się na Long Island w Nowym Jorku USA. Dla tego klienta Piab dostarcza produkty do produkcji tabletek i produktów końcowych w formie proszku. Zastosowania obejmują dostarczanie surowców do mikserów, młynów, tabletkarek oraz maszyn formująco napełniająco zamykających. produkcja odbywa się z wysoką wydajnością przy niewielkiej liczbie zmian produktu.

 

Wprowadzenie

Firma A&Z Pharmaceutical dokonywała przebudowy i rozbudowy swojej przestrzeni produkcyjnej i poszukiwała rozwiązania przenośnikowego pozwalającego szybko i wydajnie transportować surowce i produkty proszkowe do kolejnych etapów produkcyjnych. Głównymi ograniczeniami były dostępna wysokość i ilość miejsca. Inne ważne kryteria dotyczyły środowiska roboczego (ograniczenie/eliminacja czynności ręcznych, zmniejszenie pylenia i hałasu), niezawodność i łatwość konserwacji. Firma A&Z pragnęła także wybrać jedno standardowe rozwiązanie transportowe dla różnych etapów procesowych.

 

Rozwiązanie

Firma Piab przeprowadziła serię prób i testów w swoim centrum badawczym w Hingham w celu sprawdzenia właściwości i segregacji. Otrzymano pozytywne wyniki, a dodatkowo firma A&Z prowadziła 30-dniowy test w swoim zakładzie produkcyjnym, który potwierdził wyniki laboratoryjne.

  • (2) piFLOW®premium z pompą o wielkości 400 i modułem sterującym do zasilania miksera
  • (4) piFLOW®premium z pompą o wielkości 200 i modułem sterującym do zasilania młynu.
  • (3) piFLOW®premium z pompą o wielkości 200 i modułem sterującym do zasilania tabletkarki
  • (2) piFLOW®premium z pompą o wielkości 100 do zasilania od góry maszyny formująco napełniająco zamykającej, wraz z wieloma akcesoriami jak lance podające, adaptery i elementy sterowania.

 

Rezultat
Firma Piab dostarczyła wymagane, zautomatyzowane rozwiązanie obejmujące przenośniki podciśnieniowe, które można zainstalować w miejscu ograniczonym przestrzennie. Rozwiązanie okazało się znacznie mniej obciążające fizycznie niż dotychczas stosowane wyposażenie, a w połączeniu ze znaczną redukcją zapylenia i poziomu hałasu pozwoliło poprawić warunki pracy operatorów w firmie A&Z. Ulepszona niezawodność ze zmniejszonymi wymogami dot. konserwacji zadecydowały o powierzeniu realizacji dostawy przenośników próżniowych firmie Piab.

Zautomatyzowany transport podciśnieniowy dla przemysłu farmaceutycznego przy występowaniu ograniczeń przestrzennych