Nowy zintegrowany system liofilizacji do wytwarzania produktów onkologicznych

Zaprojektowany w konfiguracji pionowej w celu optymalizacji przepływu produkcji, wyposażenie zawiera systemy automatycznego załadunku i rozładunku fiolek, opatentowane przez Telstar, zintegrowane z aseptycznymi izolatorami ISO5.

 

Innowacyjne, zintegrowane wyposażenie procesowe do liofilizacji produktów onkologicznych opracowanych przez Telstar zostało zainstalowane w włoskiej firmie BSP Pharmaceuticals. Kompleksowa instalacja składa się z dwóch dużych na szeroką skalę liofilizatorów (30m2) z systemem w pełni zautomatyzowanym stałego poziomu załadunku i rozładunku. Stworzona do stosowania w procesie wytwarzania produktów onkologicznych, została tak zaprojektowana, aby być zintegrowana w izolatorach aseptycznych wymagających wyższego poziomu ochrony dla operatora (OEL5), produktu (ISO5) oraz środowiska.

 

Automatyczne systemy załadunku i rozładunku fiolek, które są zintegrowane z każdym z dwóch liofilizatorów, zostały zaprojektowane do skutecznego działania zarówno w warunkach aseptycznych dla ochrony produktu, jak i w warunkach ograniczonych do ochrony operatora. System wyposażony jest w opatentowany system napędu kompaktowego, zawierający elastyczne stalowe taśmy, który pasuje szczególnie do użytku w strefach aseptycznych ISO5.

 

Sprzęt do liofilizacji opracowany przez Telstar został zaprojektowany w konfiguracji pionowej i wyposażony w komorę procesową na poziomie produkcji ze wszystkimi elementami technicznymi w podstawie. Układ pionowy poprawia przepływ produkcji podczas procesu liofilizacji oraz zapewnia segregację produktu w zależności od stanu: płynnego lub osuszonego.

 

BSP Pharmaceuticals

BSP Pharmaceuticals jest największą firmą CMO ukierunkowaną na rozwój i produkcję leków cytotoksycznych i o wysokiej sile działania. Firma oferuje rozwiązania w całości poświęcone związkom antynowotworowym dla głównych międzynarodowych farmaceutycznych marek.

 

Położona w Latina Scalo (Włochy), firma BSP Pharmaceuticals posiada jeden z najbardziej zaawansowanych obiektów, w całości poświęcony związkom antynowotworowym: 260 000 stóp kwadratowych (24 000 metrów kwadratowych) budynków o łącznej wielkości kampusu około 40 akrów (16 hektarów). BSP Pharmaceuticals oferuje pełny zakres usług dla firm farmaceutycznych poprzez zainstalowanie i wdrożenie sprzętu i procesów mających na celu zagwarantowanie jakości produktu, skalowanie i solidność procesu, a także w celu zminimalizowania czasu konfiguracji, zapewnienia szybkiej i sprawnej zmiany technologii oraz zwiększenia procesów.

Nowy zintegrowany system liofilizacji do wytwarzania produktów onkologicznych